Diagnostika

Vyšetrenie u mužov s predčasnou ejakuláciou je nebolestivé a pozostáva skôr /prevažne z rozhovoru, odobratí tzv. anamnézy. Zaujímame sa o trvanie predčasnej ejakulácie, ako dlho muž problémom s EP trpí, kedy k situácii dochádza, za ako dlho muž ejakuluje po vniknutí do partnerky, pátrame po frekvencii pohlavného styku, iných ochoreniach, užívaní iných liekov atď.

Po získaní týchto informácií realizujeme odborné vyšetrenie, ktoré pozostáva z vyšetrenia penisu, predkožky, uzdičky a semenníkov. Zameriavame sa hlavne na stav uzdičky. Pokiaľ je kratšia, potom je odporučeným riešením problému plastika uzdičky, tzv. frenuloplastika.

Ak máte záujem o frenuloplastiku, vyplňte kontaktný formulár/.

MUDr.Roman Sokol
O autorovi článku:
MUDr.Roman SOKOL, PhD., MPH má atestácie a certifikáty z odborov urológie, onkológie v urológii, invazívnej a intervenčnej ultrasonografie v urológii. Tiež má certifikát GCP. Jeho odborné vedomosti, prax a skúsenosti z neho robia popredného experta vo svojej profesii nielen na Slovensku. Je členom viacerých významných spoločností a konzultantom Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ako hlavný skúšajúci alebo národný koordinátor sa pravidelne zúčastňuje klinických skúšaní. Ako odborník sa pravidelne zúčastňuje aj kongresov na domácej aj medzinárodnej scéne. Publikuje v odborných aj populárnych časopisoch, vystupuje v TV a rozhlase.